Miedza chce diologu nie dyktatu.
Redaktor: Administrator   
17.02.2014.

15 lutego 2014r odbyło się spotkanie przedstawicieli Związków Zawodowych skupionych w Porozumieniu „Miedza”. Omówione zostały ostatnie wydarzenia w PGE GiEK S.A. oraz PGE S.A.  Wobec pomijania największych organizacji związkowych u największego producenta energii elektrycznej (Elektrownia Bełchatów) w Polsce oraz największego dostawcy węgla w PGE S.A. (KWB Bełchatów), jak również dzikiej restrukturyzacji spółek zależnych, postanowiono o przeprowadzeniu w najbliższym czasie manifestacji. Protest ma zwrócić uwagę na kryzys dialogu społecznego, brak możliwości przeżycia za minimalne wynagrodzenie, czy też zamrożenie płac w PGE S.A. Podkreślamy , że to wszystko ma miejsce w giełdowej spółce z większościowym udziałem Skarbu Państwa osiągającej corocznie miliardowe zyski. Szczegółowe informacje o dacie i godzinie manifestacji podane zostaną w późniejszym terminie. Wobec pomijania Związków Zawodowych skupionych w Porozumieniu  „Miedza” w procesie konsultowania ze stroną społeczną spraw istotnych dla Pracowników informujemy, że Zarząd PGE S.A. powinien być przygotowany na zaognienie sytuacji  w PGE GiEK S.A.

Zmieniony ( 17.02.2014. )