ZZPRC Elektrowni Bełchatów

Strona główna arrow W Elektrowni arrow W obronie MegaMedu.
15 Maja 2024
Środa
Imieniny obchodzą:
Atanazy, Afanazy,
Berta, Cecyliusz,
Czcibora, Dionizja,
Izydor, Jan,
Nadzieja, Ruprecht,
Strzeżysław, Zofia
Do końca roku zostało 231 dni.
Menu witryny
Strona główna
W Związku
W Elektrowni
W PGE i PGE GiEK
W Energetyce
Przegląd prasy
Płace
Kącik prawny
Władze Związku
Zasiłki statutowe
Prawo
O Nas
Przydatne linki
Nasze Galerie
Na wesoło
PZU Bolero
Administrator

W obronie MegaMedu. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: zzprc.pl   
13.03.2009.

ImageWszyscy jesteśmy (przynajmniej od czasu do czasu jako pacjenci) zainteresowani losami MegaMedu.  Na prośbę  zzprc.pl  Prezes NZOZ MegaMed Sp. z o.o. udzielił informacji o możliwej przyszłości przychodni.

Zarząd Spółki jest przekonany, że najlepszym rozwiązaniem dla przychodni jest utrzymanie przez elektrownię udziałów w naszej spółce. Z uwagi na to, że od kilku lat sytuacja finansowa spółki ulega systematycznej poprawie, pozwala to na prowadzenie inwestycji poprawiających jakość i zakres naszych usług. Przewidując rozwój rynku usług medycznych w Polsce i niedowład państwowej służby zdrowia w tym zakresie przyjęto w firmie strategię polegającą na przejmowaniu (inkorporacji) innych spółek branży medycznej w ramach Grupy Wydobywczo-Wytwórczej (d. BOT).

Z inicjatywy przedstawiciela pracowników w Radzie Nadzorczej elektrowni p. Tomasza Imieli doszło ostatnio do spotkania zarządu MegaMedu z wiceprezesem ds. korporacyjnych i prawnych PGE p. Piotrem Szymankiem. Na spotkaniu zaprezentowano MegaMed i zapoznano się z planami PGE na temat jej przyszłości. Przedstawiono również osiągnięcia Zarządu MegaMedu w sprawie konsolidacji spółek medycznych w GWW. Prezes Szymanek podkreślił, że istnieje konieczność przeprowadzania szczegółowych analiz wszystkich ryzyk biznesowych, prawnych i społecznych związanych ze ewentualnymi zmianami właściciela. Zauważył też, że poważnymi ograniczeniami zmian właścicielskich są potencjalne obciążenia podatkowe przemian lub te wynikające z umów społecznych, a także naturalny opór pracowników wobec planowanych zmian występujący w każdej organizacji. Zdaniem Prezesa MegaMedu bełchatowska przychodnia jest jedyną spółką zdolną do przeprowadzenia takiej konsolidacji w Grupie Wydobywczo-Wytwórczej i będzie w stanie przekonać o tym władze PGE składając przygotowane analizy i projekty przekształceń. Poczyniono już wiele uzgodnień z przejmowanymi firmami, które udało się przekonać do tego pomysłu. Najważniejsze jest  wykazanie władzom PGE, że koszty pozbycia się spółek medycznych mogą okazać się dużo większe niż potencjalne zyski wynikające usprawnienia zarządzania grupą PGE.

Ponadto według Prezesa Krzysztofa Chwiałkowskiego integracja usług medycznych przez MeagaMed, to najlepszy sposób na rozwój każdej przejmowanej przychodni i stabilność warunków zatrudnienia dla pracowników, a także zapewnienie bezpieczeństwa pacjentów zadeklarowanych w tych przychodniach. Również dla zakładów pracy jest to korzystne rozwiązanie z uwagi na bardzo konkurencyjne ceny usług świadczone przez przychodnie. MegaMed będąc jedną dużą firmą będzie w stanie konkurować z dużymi sieciami medycznymi, które dynamicznie rozwijają się w naszym kraju i poszukują do przejęcia takich przychodni jak MegaMed (wraz z ich pacjentami). Ostateczne decyzje będą należały do właściciela MegaMedu, którym obecnie jest Elektrownia (100% udziałów w przychodni).

Zmieniony ( 14.03.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »