ZZPRC Elektrowni Bełchatów

17 Czerwca 2024
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adolf, Adolfa,
Adolfina, Alf,
Agnieszka,
Drogomysł,
Franciszek, Laura,
Marcjan, Radomił,
Rainer, Wolmar
Do końca roku zostało 198 dni.
Menu witryny
Strona główna
W Związku
W Elektrowni
W PGE i PGE GiEK
W Energetyce
Przegląd prasy
Płace
Kącik prawny
Władze Związku
Zasiłki statutowe
Prawo
O Nas
Przydatne linki
Nasze Galerie
Na wesoło
PZU Bolero
Administrator

JAK TO DZIAŁA Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Andrzej Nalepa   
26.02.2019.

Odbieramy liczne  sygnały od załogi dotyczące pojawiających się w elektrowni nowych pracowników pomimo braku oficjalnych naborów.

Proszę Państwa, w PGE S.A. od kilku już lat funkcjonuje Kodeks etyki oraz struktura Compliance powołana m.in. do nadzorowania jego przestrzegania. Swego czasu przetestowaliśmy jej działanie zgłaszając podejrzenie zatrudniania pracowników z pominięciem obowiązujących w spółce procedur.

Okazało się , że po zgłoszeniu „Wa-wa” „zasięga języka” u swojego przedstawiciela zatrudnionego przez pracodawcę, u którego wydawało się, że dostrzegliśmy problem. Tenże pracownik (zależny jak rozumiem od pracodawcy na temat którego miałby się wypowiedzieć) udziela informacji o zgłoszonym problemie. Po takiej informacji „Wa-wa” ze spokojem już nie dostrzega problemu. (lub dostrzega ;). Ponieważ tenże przedstawiciel Compliance pracuje w Oddziale Elektrownia Bełchatów cały czas należy przypuszczać , że wszelkie zatrudnienia odbywają się z zachowaniem przewidzianych zasad i procedur.

Należy domniemywać wobec tego ,że zatrudniani byli prezesi, wiceprezesi odwołani w spółkach nadzorowanych oraz pozostali zatrudniani z pominięciem oficjalnego naboru to osoby szczególnie potrzebne w naszej elektrowni i ich kompetencje z cała pewnością są należycie wykorzystywane. Wszelkie wobec tego przypuszczenia , że są to osoby przyjmowane po znajomości oraz że jest to prywatny folwark kilku osób traktujemy jako niemożliwe wobec tego co powyżej napisałem.

 


Zmieniony ( 26.02.2019. )
 
następny artykuł »