ZZPRC Elektrowni Bełchatów

Strona główna arrow W PGE i PGE GiEK arrow Gdzie są pieniądze na uzgodnione podwyżki?
17 Czerwca 2024
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adolf, Adolfa,
Adolfina, Alf,
Agnieszka,
Drogomysł,
Franciszek, Laura,
Marcjan, Radomił,
Rainer, Wolmar
Do końca roku zostało 198 dni.
Menu witryny
Strona główna
W Związku
W Elektrowni
W PGE i PGE GiEK
W Energetyce
Przegląd prasy
Płace
Kącik prawny
Władze Związku
Zasiłki statutowe
Prawo
O Nas
Przydatne linki
Nasze Galerie
Na wesoło
PZU Bolero
Administrator

Gdzie są pieniądze na uzgodnione podwyżki? Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Andrzej Nalepa   
02.07.2018.

W związku z brakiem realizacji Umowy z zarządem PGE i GiEK S.A  w  dniu dzisiejszym Związki Zawodowe zwróciły się do Dyrektora Elektrowni o wyjaśnienie, co według niego kryje się pod sformułowaniem  „skutki przeniesione” z roku 2017 do funduszu na 2018r. oraz szczegółowe rozliczenie tych środków. Dyrektor pokazuje jakieś wygórowane wysokości wypłacenia w 2018 r. środków dla pracowników z tytułów tylko jak widać jemu znanych.  Łamie również poprzez jednostronną interpretacją zawarte w maju Porozumienie płacowe. Jest to w naszym przekonaniu narracja narzucona przez Zarząd PGE GiEK S.A.

Próba  wspólnej interpretacji jak na razie była niemożliwa, bo wygodniejsza i oszczędniejsza jest jednostronna interpretacja Dyrektora przy wsparciu Prezesa Zawady.

Nasze próby spotkania się natrafiają jak na razie na uniki ze strony Prezesa PGE GiEK. Miał być dialog, jest symulacja dialogu.

Liczymy na reakcję ze strony Prezesa PGE Pana Baranowskiego, którego podpis również widnieje pod ww. Porozumieniem. Jego prawa ręka w prowadzeniu dialogu społecznego, Pani Czarnecka wydaje się być przychylna rozwiązaniu konfliktu w jego początkowej fazie, ale jak na razie lokalnie zdaje się on nabrzmiewać.

Minął termin zawarcia porozumienia na szczeblu Oddziału.Czujemy się oszukani. Ktoś tu leci w gumy jak mówi jeden z członków Zarządu ZZPRC i skłonny jestem przyznać mu rację. Może czas spallić te gumy przed budynkiem GiEK?

Zmieniony ( 09.07.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »