ZZPRC Elektrowni Bełchatów

Strona główna
14 Lipca 2024
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Bonawentura, Damian,
Dobrogost,
Franciszek, Izabela,
Kosma, Marceli,
Marcelin, Marcelina,
Stella, Ulryk,
Ulrych, Ulryka
Do końca roku zostało 171 dni.
Menu witryny
Strona główna
W Związku
W Elektrowni
W PGE i PGE GiEK
W Energetyce
Przegląd prasy
Płace
Kącik prawny
Władze Związku
Zasiłki statutowe
Prawo
O Nas
Przydatne linki
Nasze Galerie
Na wesoło
PZU Bolero
Administrator

Czy reanimacja dialogu społecznego się powiedzie? Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
07.04.2017.

W środę 5 kwietnia odbyło się spotkanie Zarządu PGE S.A. z przedstawicielami związków zawodowych elektrowni i kopalni Bełchatów.

Poruszone zostały kwestie ostatnich zwolnień pracowników, wzrostu płac, inwestycji oraz planów zarządzania pieniędzmi zgromadzonymi na emerytury pracowników w ramach PPE (pracowniczych programów emerytalnych). Dyskusja była momentami  burzliwa, czasami niektóre kwestie budziły zdziwienie, ot choćby informacja Prezesa PGE Baranowskiego , że w kontaktach z niektórymi związkowcami przekazywane były wyraźne sygnały o zaostrzeniu podejścia do korzystania ze służbowych komputerów (listopad 2016).  Ale tak to już bywa, jak się rozmawia z wybrańcami (samozwańcami) - informacje nie trafiają do szerszego grona... 

Czy spotkanie przyniesie spodziewane skutki?

Poczekamy, zobaczymy. Ostatnie zdarzenia spowodowały wg. naszej wiedzy fatalny wręcz stan skonfliktowania władz spółki z pracownikami.

W toku dyskusji problem został mocno wyeksponowany.  W sprawie zgłaszanej już wcześniej narastającej presji na wzrost wynagrodzeń pojawiła się szansa renegocjacji stosowanego dzisiaj „mechanizmu…”

Z kolei na podniesienie sprawy inwestycji  uzyskaliśmy enigmatyczne odpowiedzi tak, że zacytowanie znanych już z innych spotkań sformułowań w stylu ”analizujemy , negocjujemy , czekamy na wynik negocjacji  z UE" , będzie najwłaściwszym podsumowaniem.

Inny drażliwy temat wynikający z naszej ostrożności, to sprawa planów ewentualnego zarządzania pieniędzmi zgromadzonymi na PPE przez TFI (Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych) utworzone przez PGE. Ale o tym szerzej napiszemy w stosownym czasie. Możemy zadeklarować  jednak już dziś, że dołożymy wszelkich starań, aby nasze oszczędności emerytalne były bezpieczne.

 

Zmieniony ( 12.04.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »