ZZPRC Elektrowni Bełchatów

14 Lipca 2024
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Bonawentura, Damian,
Dobrogost,
Franciszek, Izabela,
Kosma, Marceli,
Marcelin, Marcelina,
Stella, Ulryk,
Ulrych, Ulryka
Do końca roku zostało 171 dni.
Menu witryny
Strona główna
W Związku
W Elektrowni
W PGE i PGE GiEK
W Energetyce
Przegląd prasy
Płace
Kącik prawny
Władze Związku
Zasiłki statutowe
Prawo
O Nas
Przydatne linki
Nasze Galerie
Na wesoło
PZU Bolero
Administrator

Niemoralność potępiona, czyli dywidenda za 2009r Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Andrzej Nalepa   
20.12.2011.
ImageWiększość procowników Elektrowni , a z całą pewnością zainteresowani pamiętają sposób, w jaki zostali pozbawieni prawa do dywidendy za 2009r. Zmiana dnia dywidendy na  termin po wymianie akcji Elektrowni Bełchatów S.A. na akcje BOT S.A. od początku była przez nas potępiana jako decyzja niemoralna i szkodliwa. Dziś wiemy, że była również niezgodna z prawem!
 
W dniu dzisiejszym Sąd Okręgowy w Łodzi, X Wydział Gospodarczy ogłosił wyrok w sprawie o sygn. akt X GC 316/10 z powództwa Artura Mrozika przeciwko PGE Elektrownia Bełchatów oddalił apelację utrzymując tym samym wyrok pierwszej instancji w mocy. Dywidenda zostanie więc wypłacona.

Ktoś wpadł na taki pomysl, ktoś go zrealizował, czytaj ktoś przysporzył firmie strat finansowych i niefinansowych.

Pracownicy Elektrowni Bełchatów, którzy na dzień WZA POSIADALI AKCJE elektrowni otrzymają dywidendę (oczywiście bez tych, co już ją wzięli). Pochwalmy przy tym Związki Zawodowe działające w Elektrowni Bełchatów- to one apelowały do pracowników akcjonariuszy, aby nie ulegali presji i przedwcześnie nie wymieniali akcji elektrowni na akcje BOT S.A.. Dzięki temu dzisiejszy wyrok ucieszy tak wielu pracowników naszej firmy. Tym , którzy się pośpieszyli współczujemy...

Wyrok należy wykonać - wszelkie próby wymuszenia podpisywania dokumentów, przy okazji wydawania dyspozycji na jakie konto przelać dywidendę, proszę traktować jako NIEUPRAWNIONE. Sąd nie określił żadnych warunków, pod rygorem których należy wypłacać dywidendę. 

Zmieniony ( 20.12.2011. )
 
« poprzedni artykuł